Planety

Planety

Postprzez Oskar » Śr lip 27, 2005 9:57 pm

W sumie żadna rewelacja, ale widac ładnie jasne planety. Na zachodzie pojawia się coraz wyżej (?) Wenus. Zachodzi Jowisz - ciekawe zjawiska księżycowe. A przedwczoraj w nocy widziałem w końcu Marsa. Ładny, jasny i czerwony.
Oskar
 
Posty: 138
Dołączył(a): N lut 06, 2005 9:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Robert_Bodzoń » Cz lip 28, 2005 6:58 am

A dzisiejszej nocy Mars pięknie wyglądał w towarzystwie Księżyca. Szkoda, że tak jasnego Marsa, jak w czasie opozycji nie możemy podziwiać obok Księżyca w fazie "sierpa".

A z Wenus to słusznie z tym znakiem zapytania, gdyż mimo coraz większej elongacji planety, jej warunki widoczności (wysokość po zachodzie Słońca) pozostają mniej więcej takie same, a przejściowo będą nawet ciut gorsze.

Można za to szukać planet "lornetkowych", czyli Urana i Neptuna.
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Re: Planety

Postprzez Krzysztof_K » Cz lip 28, 2005 1:08 pm

Oskar napisał(a):(...)A przedwczoraj w nocy widziałem w końcu Marsa. Ładny, jasny i czerwony.

Oj, Oskarze, wstyd. Tyle lat patrzeć w niebo i Marsa jeszcze nigdy nie widzieć :wink:
Oczywiście żartuję. Niestety u mnie od kilku dni cienko z pogodą. Rano myślałem, że choć dzień będzie słoneczny, a tymczasem przed chwilą mieliśmy tu niezła ulewę.
Krzysztof Kida
Krzysztof_K
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 9:54 am
Lokalizacja: Elbląg

Re: Planety

Postprzez Oskar » Cz lip 28, 2005 11:04 pm

Krzysztof_K napisał(a):
Oskar napisał(a):(...)A przedwczoraj w nocy widziałem w końcu Marsa. Ładny, jasny i czerwony.

Oj, Oskarze, wstyd. Tyle lat patrzeć w niebo i Marsa jeszcze nigdy nie widzieć :wink:
Oczywiście żartuję. Niestety u mnie od kilku dni cienko z pogodą. Rano myślałem, że choć dzień będzie słoneczny, a tymczasem przed chwilą mieliśmy tu niezła ulewę.


Hmmm tzn w tym roku pierwszy raz to mialem na mysli :D Marsa pierwszy raz to widzialem Marsa w roku 1988 podczas Wielkiej Opozycji. Wtedy byl jasniejszy niz Jowisz. Nigdy tego nie zapomne.
Oskar
 
Posty: 138
Dołączył(a): N lut 06, 2005 9:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Henryk » So paź 22, 2005 10:34 pm

Ech, wszyscy się podniecają Marsem, a tymczasem widzę piękną koniunkcję. Jednak o szczegółach napiszę, gdy uda mi się coś zrobić :wink: .
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk


Powrót do Zjawiska i obserwacje astronomiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron