Generato krzywych jasności

Generato krzywych jasności

Postprzez SSW » N cze 18, 2006 7:50 am

Zapraszam do korzystania z generatora krzywych jasności. Generuje on krzywe zmian blasku gwiazd zmiennych z obserwacji polskich miłośników astronomii zgromadzonych w bazie danych SSW_PTMA. Jest to pierwsza wersja generatora. W przyszłości zostanie on rozbudowany m. in. o możliwość generowania krzywych fazowych dla gwiazd okresowych.

Oto przykładowy, wygenerowany wykres:

Obrazek

;)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Robert_Bodzoń » N cze 18, 2006 8:50 am

Działa bez zarzutu i efekt końcowy (krzywa) jest dopasowany do tego co chce się otrzymać. Bardzo dobra robota.
Czekam z niecierpliwością na wakacje i nocne obserwacje. Teraz ciemno robi się tak późno, że przy porannym wstawaniu nie chce mi się wychodzić obserwować :? Oglądam mecze i ... spać :roll:
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Adam Derdzikowski » Pn cze 19, 2006 2:05 pm

Świetnie, że jest taki generator na stronie SSW. Jak by nie patrzeć jest tam w bazie więcej obserwatorów i ocen jasności niż na stronce PTOGZ więc jest powód do radości :lol: . A co do generatora wykresów PTOGZ to też wspaniała robota :D nie mogę i nie chcę z niego wychodzić :D
Adam Derdzikowski
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Radzyminek k. Płońska

Postprzez kayo » Pn cze 19, 2006 4:17 pm

A może warto by było połączyć obydwie bazy danych?

PS: Jakby ktoś potrzebował pomocy w sprawach PHP to służę pomocą
"Albo rybka albo pipka jak powiedział Hamlet" - Stanisław Anioł

PZO 40x64, lornetka 20x50
kayo
 
Posty: 13
Dołączył(a): N mar 26, 2006 9:29 pm
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Postprzez Henryk » N cze 25, 2006 10:20 pm

Piękna sprawa Stanisławie.

Co do łączenia baz danych, w obecnej sytuacji nie ma takiej konieczności. Z dwóch powodów:
- nie wszyscy mają ochotę udzielać się w PTOGZ, a istnieje też możliwość, że nie wszyscy będą chcieli w bazie SSW, więc nie ma co zmuszać ludzi do robienia niemiłych im rzeczy ;)
- dobrze, że się bazy dublują w sporym zakresie, w razie awarii jednej zawsze łatwiej będzie odtworzyć korzystając z danych zgromadzonych w drugiej.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Emilian » Wt cze 27, 2006 3:56 pm

Super !!! :D :D :D

Wprawdzie w AAVSO mają podobny od dawna, ale my też mamy się czym pochwalić.
A jak dojdzie jeszcze możliwośś rysowania wykresów fazowych - to dopiero będzie jazda, a tego w AAVSO jeszcze nie grali ! :D

Tak trzymać, Stanisławie ! :D

A odnośnie ostatniej uwagi Henryka - muszą być obie bazy - rezerwa musi być :)
I prośba do obserwatorów z mojej strony, o ile mogę :) - jeżeli jest taka możliwość - dobrze by było, by obserwacje wysyłać do obu baz - zawsze to jedna baza by była wierniejszym "odbiciem" drugiej.
Poza tym SSW ma bardzo dobry zwyczaj co pewien czas wysyłać obserwatorom całość obserwacji przez nich wykonanych zgromadzonych w bazie SSW - zatem w przypadku awarii serwera gromadzącego dane istnieje możliwość szybkiego odtworzenia bazy - myslę, że wystarczy taki plik przesłany przez Stanisława wysłać Mu z powrotem
Emilian

Kod obserwatora w AAVSO: SYI
Kod w EAON: ESE
Emilian
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 9:26 am
Lokalizacja: Krosno

Postprzez SSW » So lip 01, 2006 1:25 pm

Generator krzywych fazowych jest w przygotowaniu a póki co pod linkiem http://sswdob.progmar.net.pl/ dostępna jest już baza wizualnych obserwacji SSW-PTMA w trybie przeglądania. Zalogować się do niej można poprzez swój ID. ;)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am


Powrót do Gwiazdy zmienne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron