Miesięczny rozkład obserwacji w 2006 roku

Miesięczny rozkład obserwacji w 2006 roku

Postprzez SSW » So sty 13, 2007 1:39 pm

Według danych na dziś (13.01.2007) liczba ocen gwiazd zmiennych w bazie SSW-PTMa powiększyła się w roku 2006 o 23907. Na pewno liczba ta przekroczy wartość 24000 gdyż jeszcze nie wszyscy obserwatorzy przysłali swoje dane.
Ciekawie wygląda procentwy rozkład tych obserwacji w poszczególnych miesiącach:

Obrazek

Okazuje się, ze drugie półrocze było zdecydowanie lepsze niż pierwsze. w pierwszym pólroczu wykonaliśmy 31.5 %, natomiast w drugim półroczu 68.5% wszystkich obserwacji. Najlepszymi miesiacami były lipiec (21.5%) wrzesień (17.7%). Znacznie słabiej niż przeciętnie w poprzednich latach wypadły sierpień i maj.

Tak zaś przedstawia się rozkład moich (SSW) obserwacji w 2006 roku:

Obrazek

W moim przypadku drugie półrocze okazało się jeszcze lepsze. W pierwszym półroczu wykonałem tylko 23.7% rocznej liczby ocen a w drugim aż 76.3%. Sprawiła to wyjątkowo dobra w moichi okolicach pogoda w drugi półroczu. :)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Henryk » Pn sty 15, 2007 11:01 am

Proszę mnie nie drażnić. Dzisiaj korzystając z kilkuminutowej przerwy w zachmurzeniu, korzystając z osłony domu przed wiatrem (średnio skutecznej), wykonałem kilka ocen po 25 (dwadzieścia pięć) dniach przerwy spowodowanej brzydką pogodą.
Odechciewa mi się już obserwacji, podobnie jak dość mam czekania na śnieg, żeby pobiegać na nartach...:/

No ale statystyka piękna.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Emilian » Pn lut 12, 2007 1:58 pm

Spokojnie, Henryku ! :D

Trzymam kciuki za Ciebie - nie martw się - wiosna niedługo, pogoda sie poprawi, zrobi się ciepło i wyciągniesz swoje instrumenta :wink: .
Zresztą ja też narzekam ma pogodę; przedwczoraj i wczoraj chciałem co nieco "uszczknąć" widząc czyste niebo, a jak wychodziłem uzbrojony już w mapki i lornetki, to niebo zaciągnęła pakudna, burożółtawa kurtyna i było juz po wszystkim ...
A Mirę złapałem na zasadzie "łapać co się da".

Głowa do góry i aby do wiosny ! :)
Emilian

Kod obserwatora w AAVSO: SYI
Kod w EAON: ESE
Emilian
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 9:26 am
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Gwiazdy zmienne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron