Zjazd - Seminarium - my i profesjonaliści. Kto chętny?

Postprzez marbej » Śr wrz 24, 2008 9:33 am

Krzysztof_K napisał(a):ja robię dopiero przymiarkę do tego tematu


No to tym bardziej masz pewnie całą masę pytań :)
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » So paź 04, 2008 12:52 pm

We Wrocławiu możemy bez problemu zorganizować seminarium. Umówiłem się tylko, że nie będzie to już bieżący rok kalendarzowy. Sprawa wygląda tak, że musimy się zorganizować pod względem, nazwijmy to "logistycznym" - termin, zakwaterowanie, itp. Tematykę też możemy dobrać my, a ekipa wrocławska się do tego dopasuje. W zasadzie forma imprezy jest dowolna - może to być coś na kształt seminarium, forum dyskusyjnego, itd.
Moim kontaktem w Inst. Astron. UWroc. jest pani dr Joanna Molenda-Żakowicz. Ze strony tamtejszych astrofizyków jest zainteresowanie organizacją / udziałem w tego typu imprezie.
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marbej » So paź 04, 2008 1:35 pm

Marian(LMT) napisał(a):Ze strony tamtejszych astrofizyków jest zainteresowanie organizacją / udziałem w tego typu imprezie.


CUDOWNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Proszę poinformuj w naszym imieniu panią dr Joannę, że jesteśmy umówieni zatem na następny rok czyli na 2009 - myślę, że nie ma co czekać, więc na początek roku 2009 :D

Proszę, podziękuj również za wszystko :)

Zatem (pytanie do wszystkich) kto z Was szanowni Koledzy/Koleżanki jest zainteresowany udziałem w takiej imprezie?
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » Śr paź 29, 2008 9:42 am

Temat ostatnio utknął, a myślę, że należałoby się zastanowić nad dalszymi działaniami. Mamy kontakt, mamy deklarację zainteresowania organizacją małego seminarium we Wrocławiu. Tylko musimy nieco pchnąć sprawę. Uważam, że najlepiej byłoby zorganizować imprezę w marcu lub kwietniu. W związku z tym mam pytanie: kto z Was chce i może zadeklarować obecność na seminarium we Wrocławiu wiosną 2009? Przy okazji można (a nawet jest wskazane :wink: ) podsunąć tematy, o jakich chcielibyśmy usłyszeć od wrocławskich astrofizyków.
Jak dotąd jest dwóch zdeklarowanych chętnych na wrocławskie seminarium: Marcin i ja. Kto jeszcze? Proszę o odzew, bo wypada mi odświeżyć rozmowy z Wrocławiem.
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Henryk » Śr paź 29, 2008 2:05 pm

No cóż, ja chętny jestem, ale trudno mi powiedzieć na pewno, gdyż zależy od terminu (zawody) i jeszcze pewnych okoliczności. Chęć jest, pewnej deklaracji nie ma ;).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez marbej » So sty 03, 2009 5:05 pm

Marian(LMT) napisał(a):We Wrocławiu możemy bez problemu zorganizować seminarium. Umówiłem się tylko, że nie będzie to już bieżący rok kalendarzowy. Sprawa wygląda tak, że musimy się zorganizować pod względem, nazwijmy to "logistycznym" - termin, zakwaterowanie, itp. Tematykę też możemy dobrać my, a ekipa wrocławska się do tego dopasuje. W zasadzie forma imprezy jest dowolna - może to być coś na kształt seminarium, forum dyskusyjnego, itd.
Moim kontaktem w Inst. Astron. UWroc. jest pani dr Joanna Molenda-Żakowicz. Ze strony tamtejszych astrofizyków jest zainteresowanie organizacją / udziałem w tego typu imprezie.


Marianie, mamy nowy rok i myślę, że pora powrócić do tematu naszego spotkania z astronomami we Wrocławiu :) Moja propozycja to któryś weekend lutego. Nie wiem tylko jak pozostali koledzy się zapatrują na taki termin.

Jednym słowem pora zacząć organizować ten zjazd :)
Co do tematów jakie możemy zaproponować pomocna może być ta lista badań nad czym oni pracują :)

http://www.astro.uni.wroc.pl/nauka/astrofizyka.html

PS: gdzie oni by chcieli przeprowadzić dla nas te wykłady? Pytam warto by się postarać o nocleg gdzieś w pobliżu :)

Gdyby nie było nas dużo to może w Białkowie w obserwatorium ;) ?
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez marbej » N sty 25, 2009 4:14 am

Witam,

Marianie, czy coś wiadomo z Toruniem?
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » Pn lut 16, 2009 6:54 pm

Torunia nie jestem w stanie zorganizować. Ale jestem po wstępnych ustaleniach z Wrocławiem. Zainteresowanie ze strony naszych partnerów z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego jest spore i myślę, że powinniśmy z tego skorzystać.
Zacznę od terminu. Wstępnie: jesień roku bieżącego bądź początek przyszłego. Taki termin wynikł z faktu, że poprzez kolegę miałem nadzieję złapać szerszy kontakt z Toruniem, o którym częściej i z większą ochotą tutaj wspominano. Liczyłem, że uda mi się w Toruniu coś nagrać na pierwszą połowę tego roku, dlatego ustaliłem z Wrocławiem najwcześniej końcówkę 2009.
Co do imprezy we Wrocławiu. Wygląda to tak, że chcielibyśmy (tzn. pani dr Joanna Molenda-Żakowicz z Wrocławia i ja), aby była to obustronna wymiana. Będą, oczywiście, wykładowcy wrocławscy (cytat z maila od pani Joanny:"(...)Właśnie zajęłam się kompletowaniem składu wykładowców i ustalaniem ich preferencji co do poruszanych tematów.(...)"), ale fajnie byłoby zaprezentować również coś z naszej strony - tzn. własne obserwacje, doświadczenia, itp. Ponownie cytat z maila od pani Joanny: "(...)byłoby świetnie, gdyby astronomowie wiedzieli więcej o pracy, którą Państwo wykonujecie.(...)".
Dość istotną sprawą jest ilość uczestników. Jeszcze jeden cytat: "Czy ciekawie byłoby zorganizować to spotkanie u nas w obserwatorium? To oznacza darmowy (ale ograniczony co do ilości osób) nocleg.". To zdanie jest chyba jasne :wink: (w pewnym sensie to wynik mojej odpowiedzi na pytanie czy bylibyśmy zainteresowani obejrzeniem wrocławskiego obserwatorium).
Ostatnia (jak na razie) istotna uwaga. Doszliśmy do wniosku, że w seminarium mogłoby uczestniczyć kilkoro zainteresowanych uczniów szkół średnich, z którymi Instytut Astronomiczny współpracuje. Jest to grupa osób, z którą współdziała też gliwicki współorganizator naszych Ogólnopolskich Spotkań Astronomicznych.
Na razie tyle. Czekam na pytania i sugestie z Waszej strony. I nadal będę starał się ustalać więcej szczegółów z panią Joanną.
Myślę, że będzie warto spotkać się z astronomami z Wrocławia w ramach wspólnej imprezy. A tych, którzy chcieliby poznać sympatyczną wrocławską ekipę, zapraszam na tegoroczne, czwarte już, Ogólnopolskie Spotkania Astronomiczne OSA'2009 (18 - 20 września 2009 w Stacji Turystycznej ORLE w Górach Izerskich).
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marbej » Wt lut 17, 2009 2:13 am

Marian(LMT) napisał(a):Torunia nie jestem w stanie zorganizować. Ale jestem po wstępnych ustaleniach z Wrocławiem.


Aby się nie rozpisywać: z mojej strony masz przysłowiowe 3xTAK :D
Cieszę się ogromnie, że takie spotkanie będzie możliwe i odbędzie już w tym roku. Oczywiście nocleg w obserwatorium to już szczyt marzeń, ale gdyby się udało to byłoby już w ogóle cudownie :)

No nic, trzymam kciuki :)
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » Wt lut 17, 2009 7:17 am

Ustalenia idą ze sporym wyprzedzeniem, ale sądzę, że powinniśmy zacząć kombinować ściślejszą datę. Zakładam przy tym, że zdecydowanej większości z nas odpowiadać będzie raczej weekend niż środek tygodnia (to też pytanie - weekend czy dni robocze? - na które powinienem pani Joannie odpowiedzieć). Ale który weekend? Któryś z październikowych? Czy wrześniowych lub listopadowych? A może jednak nie sobota czy niedziela, ale środek tygodnia?
Poza tym, jeżeli już grupa od nas (jak liczna?) zdecyduje kiedy konkretniej spotkanie możemy zorganizować, to chyba trzebaby zacząć rezerwować sobie ten czas... I środek transportu.
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marbej » Wt lut 17, 2009 6:35 pm

Marian(LMT) napisał(a):weekend czy dni robocze?


Wg. mnie raczej weekend.
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » Wt lut 24, 2009 6:55 am

Pani Joanna nawiązała kontaktem z Jerzym Speilem. Wyraził on zainteresowanie seminarium. Chętnie podzieli się z nami swoimi doświadczeniami podczas seminarium. Zaproponował on, aby seminarium odbyło się w listopadzie lub grudniu. Wydaje mi się, że listopad byłby dobrym okresem na organizację imprezy.
Przy okazji, proszę wszystkich o podjęcie szerszej dyskusji na temat seminarium! Wydaje mi się, że przygotowania są już na tyle zaawansowane, że warto się przyłączyć do przedsięwzięcia!
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marbej » Wt lut 24, 2009 7:15 pm

O, to super, że pan Speil będzie:)

Co do terminu to ja bym wolał październik jeśli musi już być tak późno, ewentualnie pierwszy weekend listopada. Potem na 80% nie dam rady być, a w grudniu to już w ogóle (taką mam specyfikę pracy :( )
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Henryk » Śr lut 25, 2009 2:01 pm

Wydaje mi się, że dyskusję na temat seminarium powinni podjąć czynni obserwatorzy (czy nie ja obecnie), zaś reszta może się przyłączyć do samego spotkania. Może warto poinformować o planach spotkania na innych forach (o ile jeszcze istnieją ;) ), bo może tutaj nie wszyscy zaglądają...
A termin, jak Marbej wspomina, przełom października/listopada nie byłby zły :).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez BogdanK » N mar 01, 2009 1:45 pm

Jak mnie nigdzie nie wywieje chętnie bym się przejachał;) jakby co to prosze dajcie znać na maila cxb85@o2.pl lub gg 11054588, bo nie zawsze tu zaglądam

Wrocław jak dla mnie brzmi bardzo zachęcająco :wink: podpisuje się podtym rękami i nogami :wink:
BogdanK
 
Posty: 307
Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 10:30 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gwiazdy zmienne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron