Dyktafon vs Ołówek

Dyktafon vs Ołówek

Postprzez emde » Wt lut 08, 2005 4:47 pm

Podczas ostatnich nocek testowych próbowałem nagrywać nasze oceny okulaków na żywo na komóre. Mam takie gówno MDA - palm z telefonem - ale bateria mi się wysypała i stracilismy cały elektroniczny zapis... :?
Ale, ogólnie pomysł z taką formą zapisu z obserwacji "na żywo" bardzo mi się spodobał i dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem dyktafonu cyfrowego Olympus VN-240PC. Nagrywa do 240min, pracuje w trzech trybach jakościowych i wogóle jest mały, fajny i estetyczny...
Obrazek
Nagrania można zrzucić na kompa w formacie wav. i np dać na stronke do powszechnego odsłuchu... :lol:
Dzisiaj sprawdzę jego przydatność i może jutro odtworze wam wrażenia z obserwacji Saturna ortho baaderem przy powerze 400x i mój okrzyk radości:
WIDZE ENKEGO!!!! :D
www.astronoce.pl
lukają w Jeziorach Wielkich
emde
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Puszczykowo

Re: Dyktafon vs Ołówek

Postprzez Henryk » Wt lut 08, 2005 9:31 pm

emde napisał(a): Nagrywa do 240min, pracuje w trzech trybach jakościowych i wogóle jest mały, fajny i estetyczny...


Hehe, dobrze napisane - do 240 minut, pod warunkiem, że będziesz go trzymał w majtkach, a i wtedy nie ma pewności. Ja osobiście nie wyobrażam sobie zapisywania moich obserwacji na dyktafon. Wolę zmarzniętymi paluchami zapisywać w zeszycie. I tak co chwilę gadam do siebie - "no to teraz do góry, łapię trójeczkę, przesuwamy się o pół stopnia w dół, mam cię! - nadawałoby to się co najwyżej do kabaretu, no chyba żeby włączać tylko na chwile kiedy się podaje konkretne dane.

Niemniej Emde chętnie wysłucham jak wydajesz okrzyki radości i inne odgłosy :lol: .
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez emde » Śr lut 09, 2005 9:59 am

No to masz:
http://www.astronoce.pl/FONIA/DW_S0008.wav
ale chyba mnie nie zrozumiałeś... dyktafon sprawdzi się idealnie - już to wiem - włączany w momentach jakiegoś porównania, lub szczególnej obserwacji, a nie ciągle przez 240min... nie o to mi chodziło...
A zapis wrażeniowy w danej chwili jest niedozastąpienia i ołówek można wtedy wyp..... no chyba że jakiś szkicyk, czy te wasze tabelki...
www.astronoce.pl
lukają w Jeziorach Wielkich
emde
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Puszczykowo

Postprzez Henryk » Śr lut 09, 2005 10:07 am

Dobra, tylko proszę jeszcze tą rozmowę w wersji pisanej z odniesieniem do autorów poszczególnych słów :lol:
Te księżycyki, te gwiazdeczki...
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez emde » Śr lut 09, 2005 10:12 am

Nagrania są nieautoryzowane i słychać tam przede wszystkim emdego... nikt nie wiedział że nagrywam... :roll: mam takie chiciory.... :roll: ale cicho sza... :roll:
www.astronoce.pl
lukają w Jeziorach Wielkich
emde
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Puszczykowo

Postprzez emde » Śr lut 09, 2005 11:01 am

A tu pamiątkowe foty z wczorajszej nocki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
www.astronoce.pl
lukają w Jeziorach Wielkich
emde
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Puszczykowo

Postprzez Małek » Śr lut 09, 2005 11:05 am

Czyli dobrze mi się zdawało, że słyszałem Waldiego i Mirasa :)
To ja
Małek
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 30, 2005 1:22 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez antyqjon » Śr lut 09, 2005 11:27 am

"Emde leci w powietrzu" :D Dobre, dawaj tego więcej! :) :) :)
Zbyszek Siciarz
AAVSO Observer code: SYF
trzy lornetki, EOS, Skylux
antyqjon
 
Posty: 180
Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 4:21 pm
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez DaVe » Śr lut 09, 2005 4:17 pm

Całość przypomina Blair Witch Project -dużo szumu i trzasków ale "Emde leci w powietrzu" z miejsca wchodzi do grona moich ulubionych textów.

Emde daj nam wiecej bo czuje przez skóre ze rozmowy były ciekawe :)

Zwłascza interesuje mnie jak to naprawde jest z tymi zawodowcami , z wiekszością .... :)

ps.Jak by co to moge tymczasowo umieścić kilka na swoim koncie na republice

pozdr
DaVe
DaVe
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Wroc

Postprzez emde » Śr lut 09, 2005 4:27 pm

Poczytać możecie o spotkanku na mojej stronce, ale więcej foni chyba narazie bez autoryzowania nie puszcze... i tak chłopaki zjedzą mnie na następnym spotkanku żywcem, że ich nagrywałem :roll:
To krótkie nagranko mogę dawać, bo słychać dobrze tylko mnie, więc sobie sam pozwoliłem...
Będę błagał o litość i miłosierdzie... ale wyszło wszystko tak spontanicznie... i warto było... :lol:
www.astronoce.pl
lukają w Jeziorach Wielkich
emde
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Puszczykowo

Postprzez Marvaz » Pt lut 11, 2005 4:46 pm

Twoja nowa zabawka Emde sprawiła, ze teraz na obserwacjach będziesz gadał do siebie(jak Heniek :D )bo ja milcze jak Szeol! :D
Marvaz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 3:00 pm
Lokalizacja: Jeziory Wielkie

Postprzez emde » Pn lut 14, 2005 12:22 pm

Kod: Zaznacz cały
Twoja nowa zabawka Emde sprawiła, ze teraz na obserwacjach będziesz gadał do siebie(jak Heniek Very Happy )bo ja milcze jak Szeol! Very Happy

... a propos Twojego szeolowskiego milczenia, można już go posłuchać na www.astronoce.pl w opisie ostatniego spotkanka w Jeziorach... 8) :lol: :D
www.astronoce.pl
lukają w Jeziorach Wielkich
emde
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Puszczykowo

Postprzez antyqjon » Pn lut 14, 2005 1:32 pm

Oj, pięknie się tam działo... Kawał o nauczycielach jest spoko :D Ale kolejka do Plejad też niezła :D :D :D
Zbyszek Siciarz
AAVSO Observer code: SYF
trzy lornetki, EOS, Skylux
antyqjon
 
Posty: 180
Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 4:21 pm
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Oskar » Pn lut 14, 2005 10:44 pm

Wrcając do tematu: próbowałem kiedyś dyktafonu, ale kartka i coś do pisanie są mi jednak bliższe.
Oskar
 
Posty: 138
Dołączył(a): N lut 06, 2005 9:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez r.ziomber » So mar 12, 2005 12:56 am

Dyktafon jest niezastapiony przy obserwacjach meteorow :)
Pozdrawiam
Radosław Ziomber
www.astrofizyka.info
r.ziomber
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 8:26 pm
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Następna strona

Powrót do Sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron