Pewnego zimowego poranka ...

Pewnego zimowego poranka ...

Postprzez DARK » So mar 12, 2005 12:15 pm

Motyw ten chodził za mną w zasadzie od kiedy zaczełem fotografować. Początkowo problemem był sprzęt przez który mógłbym uzyskać tej wielkości Słońce na zdjęciu. Gdy już stałem się szczęśliwym posiadaczem MTO (tj. w 2003 roku) ciągle nie mogłem zrobić tego zdjecia bo albo Słońce nie wschodziło nad tym miejscem albo pogody brakowało (Słońce wschodzi nad tymi krzyżami na przełomie listopadzia-grudnia i lutego- marca więc o pogode też w tym czasie trudno) lub zwyczajnie nie mogłem.
W końcu 3 marca rankiem przy -16 mrozie wybrałem się by ziścić moje fotograficzne marzenie.
Oto ono
Obrazek
Praktica L2 + MTO 11-CA Eksp 1/1000 sek Fuji 200 ISO
Zdjęcie dodatkowo zostało wykadrowane podczas skanowania.
Czekam na pytania uwagi i komentarze
Carpe Noctum!!!
DARK
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:38 pm

Postprzez Damian » So mar 12, 2005 1:26 pm

Piękne, nie tylko ze względu na wykonanie (jak zwykle na wysokim poziomie), ale przede wszystkim pomysł. No i wytrwałość godna podziwu :)
Pozdrawiam,
Damian Kiełbasa
Damian
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sty 24, 2005 7:28 am
Lokalizacja: Łapiguz pod Zamościem

Postprzez Henryk » So mar 12, 2005 3:17 pm

Miałem Ci na astro4u odpisać, ale net mi siadł.
Kurcze, wydawało mi się, że Słońce jest okrągłe :wink: .
Teraz jak podejrzewam, czekasz na podobne warunki, gdy jeszcze będą na Słonku duże plamy? :D Chociaż jak się przyjrzeć, to na prawo od małego krzyża na kalenicy, widać trzy małe zaczernienia - czy to plamy, czy artefakty?
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Małek » N mar 13, 2005 4:04 pm

Piękne! Gratulacje Darek. Proponuje jeszcze na Księżyc poczekać ;)
To ja
Małek
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 30, 2005 1:22 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez DARK » Pn mar 14, 2005 11:15 am

3 marca na Słonku widniała tylko jedna mała plamka tak więc te czarne kropki to pewnie jakieś "syfy" ze skanu.
Co do pomysłu by Słońce zastapić Ksieżycem to owszem próbowałem ale efekt był daleki od moich oczekiwań, napewno spróbuje latem zapolować na taki wschód :D
Carpe Noctum!!!
DARK
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:38 pm


Powrót do Foto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron