PTOGZ

Polskie Towarzystwo Obserwatorów Gwiazd Zmiennych

Postprzez Oskar » Wt cze 26, 2007 10:49 pm

Ja przemyślę ten wypad i dam odpowiedź niebawem.
Mało czasu!
Oskar
 
Posty: 138
Dołączył(a): N lut 06, 2005 9:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marian(LMT) » N lip 15, 2007 5:38 pm

Właśnie się zarejestrowałem pod podanym adresem - mam nadzieję, że nie za późno?
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez SSW » Wt sie 07, 2007 4:43 pm

Zgłosiłem swój pobyt w dniach 14 - 16.08. :)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Henryk » Wt sie 07, 2007 9:16 pm

Hurrraaa :). Podejrzane, ale zanosi się na niezłą obsadę, aż się zaczynam bać ;).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Henryk » Pt sie 10, 2007 1:20 pm

Spadam wkrótce, do zobaczenia pod Tatrami :).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez EEri » Pt sie 10, 2007 1:26 pm

;) Ja nie spadam tylko wyjeżdżam - za trzy godziny. Do zobaczenia!
EEri
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt cze 09, 2006 10:07 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez marbej » N wrz 14, 2008 12:39 am

Krzysztof_K napisał(a):Wspaniała inicjatywa :P Brawo. Ubolewam tylko, że wszystkie spotkania astro odbywają się po drugiej stronie Polski. :cry: Gdyby raz coś zorganizować na północy, albo choć w centrum.


Są jakieś szanse na spotkanie w Piwnicach koło Torunia :) może więc Ci się uda.
Na razie spotkanie we Wrocławiu, potem zabieramy się za Toruń :)
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez AWA » N wrz 14, 2008 11:17 am

Wrocław to dla mnie nie bardzo :) Toruń mam bliżej, chętnie, na 99% juz jestem :)
Pozdrawiam. Artur Wargin
AWA
 
Posty: 91
Dołączył(a): N mar 26, 2006 10:39 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marbej » N wrz 14, 2008 1:07 pm

AWA napisał(a):Wrocław to dla mnie nie bardzo :) Toruń mam bliżej, chętnie, na 99% juz jestem :)


Wychodzi 5 godzin jazdy PKP. Nie jest jeszcze najgorzej :)

Takie mam marzenie, aby zorganizować nasze hmm nazwijmy to seminaria w każdym z polskich ośrodków zajmujących się zmiennymi. W ten sposób każdy z obserwatorów będzie miał okazję choć raz uczestniczyć :)

Na razie niestety trochę mało chętnych co mnie bardzo dziwi.
Do Wrocławia chętne 2 osoby (może Heniu da radę to już 3 )
Do Torunia 2 osoby (tu może Heniu i Krzysiek też by dali radę, więc już by były 4 osoby :)

Tak żeby chociaż minimum z 6 osób było chętnych na każde z seminarium to by już było coś.
Tak sobie myślę, że im większą liczbą byśmy najechali zawodowych kolegów po fachu, to może dałoby to im coś do myślenia, że jest w Polsce spora grupa osób poważnie traktująca swoje obserwacje zmiennych.

Suhora coś tam próbowała z GZZ, ale czy ten projekt dalej funkcjonuje czy tylko sobie strona projektu GZZ wisi , bo wisi to tego już nie wiem.
Zamysł był moim zdaniem wyśmienity :)
Szkoda, że inne ośrodki tego nie podchwyciły :( A może po prostu śledziły rozwój wydarzeń i jako, że się nic nie dzieje (przynajmniej na stronie GZZ) to dały sobie spokój? Nie wiem.
Mam wrażenie, że projekt GZZ umarł śmiercią naturalną i bynajmniej nie z powodu braku zainteresowania przez amatorów... :(

Czas pokaże - oby tylko więcej osób było chętnych na te seminaria...
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » N wrz 14, 2008 1:45 pm

Tak żeby chociaż minimum z 6 osób było chętnych na każde z seminarium to by już było coś

Moim skromnym zdaniem 6 osób to zbyt mało, żeby zorganizować coś konkretniejszego. Trzeba się raczej zmobilizować i celować w 10-15 osób...

Mam wrażenie, że projekt GZZ umarł śmiercią naturalną i bynajmniej nie z powodu braku zainteresowania przez amatorów...

W czerwcu (16 - 17 czerwca, podczas konferencji „Astronomia w szkole” w Planetarium Śląskim) dr Ogłoza mówił mi, że to raczej obserwatorzy-amatorzy trochę zawiedli... Cóż, muszę uderzyć się w piersi i stwierdzić, że po uczestnictwie w "założycielskim" spotkaniu GZZ sam też nic nie zdziałałem.
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marian(LMT) » N wrz 14, 2008 1:53 pm

Zapomniałem jeszcze dodać, że można sobie podejrzeć co o gwiazdach pulsujących, na ubiegłorocznych OSA, mówiła dr E. Niemczura. Odnośnik do strony z tą (i kilkoma innymi) prezentacjami z OSA'2007: http://osa.teleskopy.net/2007/?art=wyklady
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marbej » N wrz 14, 2008 1:53 pm

Marian(LMT) napisał(a):Cóż, muszę uderzyć się w piersi i stwierdzić, że po uczestnictwie w "założycielskim" spotkaniu GZZ sam też nic nie zdziałałem.


No to musimy się znać :) Robiłem pierwsze wersje strony GZZ :) i też tam byłem :) W każdym razie na którymś z pierwszych, być może, że właśnie na tym całkiem pierwszym - już nie pamiętam :)

A co do liczby osób na seminarium - wiadomo, że im nas będzie więcej tym lepiej :) Jednak jako minimum zakładam te 6 osób. To i tak więcej jak liczba studentów astronomii na laborce ;)
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Marian(LMT) » N wrz 14, 2008 1:56 pm

No to musimy się znać

To prawda, spotkaliśmy się na tym pierwszym, założycielskim zlocie w Koninkach. Chyba zresztą podsyłałem Ci nawet potem adres strony, z której można ściągnąć bezpłatnie pełną wersję Cartes du Ciel...?
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marbej » N wrz 14, 2008 2:04 pm

Marian(LMT) napisał(a):
No to musimy się znać

To prawda, spotkaliśmy się na tym pierwszym, założycielskim zlocie w Koninkach. Chyba zresztą podsyłałem Ci nawet potem adres strony, z której można ściągnąć bezpłatnie pełną wersję Cartes du Ciel...?


Nawet tego nie pamiętam :(
W każdym razie Cartes Du Ciel używam z powodzeniem do dziś :)

Mam więc nadzieję, że będzie okazja to ponownego spotkania :) Jak nie Wrocław, Toruń, czy coś innego to może właśnie Suhora? ;)

Suhora w końcu zaćmieniowe, więc to potencjalne nasze kolejne miejsce na kolejne seminarium na temat zmiennych - tym razem zaćmieniowych :)
--
Pozdrawiam,
Marcin (BQX) [ Lokalizacja: 52° 24' 59,53" N, 16° 54' 21,64" E ]
http://variable-stars.net/

"Astronomy is looking up"
marbej
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: Poznań / Bielsko-Biała

Postprzez Krzysztof_K » Pn wrz 15, 2008 12:16 pm

Co do Wrocławia nie mogę obiecać, ale do Torunia dotarłbym na 99% :wink:
Krzysztof Kida
Krzysztof_K
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 9:54 am
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PTOGZ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron