PTOGZ

Polskie Towarzystwo Obserwatorów Gwiazd Zmiennych

Postprzez Henryk » Śr sie 10, 2005 8:24 pm

Ustaliliśmy termin na 27 sierpnia (sobota) o godzinie 17tej. Jeszcze nie znamy miejsca, ale gdzieś koło Krakowa.
Wysłałem do obserwatorów gz zawiadomienia (i proszę o odpowiedzi), gdyby jednak chciał się dołączyć ktoś spoza grona obserwatorów, serdecznie zapraszamy.
W każdym razie do 20 sierpnia muszę wiedzieć kto przyjedzie. jeśli nie będzie chętnych, to plany założenia Towarzystwa odkładamy na czas nieokreślony, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez DARK » Cz sie 11, 2005 9:27 am

"Chcem ale nie mogę" :wink:
Obiecuje jednak, że możecie na mnie liczyć w kwestii obserwacji.
Carpe Noctum!!!
DARK
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:38 pm

Postprzez Henryk » Cz sie 11, 2005 9:58 am

Popatrzyłem na noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym, 20 km od Krakowa. Jest tego trochę, jednak na razie nic nie rezerwuję, skoro nie wiem dla ilu osób :roll: .
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Robert_Bodzoń » Cz sie 11, 2005 3:16 pm

Ja planuję przyjechać, ale wrócić tego samego dnia. Tak więc im bliżej Krakowa odbędzie się spotkanie tym lepiej, a najlepiej w samym Krakowie (o ile odpada Tarnów :wink: ).

Ile osób planuje przyjechać? Ile osób w tej chwili ma zamiar wstąpić do Towarzystwa?

Rozumiem, że o samym towarzystwie (celach, działalności, rozdziale zadań) będziemy rozmawiać podczas spotkania.

Aha, i jeszcze jedno. Czy spotkania nie można rozpocząć wcześniej? Domyślam się, że godzina jest nieprzypadkowa i domyślam się co będzie wcześniej, ale to tylko domysły, więc pytam.
Ostatnio edytowano Cz sie 11, 2005 8:06 pm przez Robert_Bodzoń, łącznie edytowano 1 raz
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Henryk » Cz sie 11, 2005 4:48 pm

Robert_Bodzoń napisał(a):Czy spotkania nie można rozpocząć wcześniej? Domyślam się, że godzina jest nieprzypadkowa i domyślam się co będzie wcześniej, ale to tylko domysły, więc pytam.


Hehe, miałem startować w maratonie rowerowym, ale sobie daruję, więc jeśli o mnie chodzi, nie ma problemu z przyspieszeniem spotkania. Nie chcę jednak zmieniać co chwilę godziny. Zobaczymy kto przyjedzie, wtedy można i w ostatniej chwili ustalić godzinę najbardziej pasującą wszystkim. Jeżeli wszyscy będą wracać po spotkaniu do domu, czy gdzieś indziej, to możemy się spotkać w jakiejś kawiarni w Krakowie. Gdyby było więcej chętnych i chęć noclegów, to namierzyłem kilka miejsc w okolicach Ojcowa, jednak na razie nic nie rezerwuję, bo nie wiem dla kogo.
Jak na razie jest nas czterech pewniaków i piąty prawdopodobny. Poczekamy jeszcze, żeby się okazało ilu nas będzie, trzeba będzie też podzielić się kosztami rejestracji.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Adam z Piły » Cz sie 11, 2005 9:35 pm

Ja weekend spędzę w 3mieście.
Zaliczając stare śmieci i koncert Jarre w Stoczni.
Towarzystwo zmiennych mi pasuje, Ojców przepiękna okolica ale niestety nie wpadnę bo mi nie pasuje.
Adam z Piły
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 9:45 pm
Lokalizacja: Dolaszewo

Postprzez Henryk » So sie 20, 2005 9:18 am

Sprawa spotkania założycielskiego się wyklarowała. Nie odbędzie się ono :? .
W tej chwili zdeklarowało swój przyjazd siedem osób, z czego jedna niepełnoletnia :D . Jak się okazuje, do władz Towarzystwa konieczne jest minimum 9 osób, a może nawet 10. Poczekamy więc na lepsze czasy, albo darujemy sobie formalizowanie gwiazd zmiennych :wink: .
Dziękuję wszystkim za chęci przybycia, zachęcam pozostałych do aktywniejszego włączenia się w działalność na polu popularyzacji gwiazd zmiennych.

Spotykamy się jednak w celach towarzyskich w Tatrach, już w poniedziałek 29 sierpnia.
Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć i połazić w towarzystwie zmienników po górach - zapraszam.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Henryk » N wrz 04, 2005 10:00 am

Będąc w Tatrach w ostatnich dniach, zaświtał mi pomysł, że można powtórzyć próbę założenia PTOGZ za rok, czyli na początku września 2006. Warunki w Zakopanem są niezłe, zarówno na spotkanie jak i na obserwacje, więc nie ma co kombinować innego miejsca. No chyba, że nad morzem :wink: .
Za niecały rok wrócę do tematu :) .
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez antyqjon » N lis 20, 2005 3:01 pm

Zbyszek Siciarz
AAVSO Observer code: SYF
trzy lornetki, EOS, Skylux
antyqjon
 
Posty: 180
Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 4:21 pm
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Henryk » Pt gru 09, 2005 7:14 pm

Hmm, strona PTOGZ działa i to świetnie, ale nadal mamy "aż" sześciu zarejestrowanych... Co jest grane? Brzydka pogoda to właśnie czas na "papierkowe" roboty. Jeśli 26 osób przesyła oceny do AAVSO, a do polskiej bazy tylko 6, to chyba coś z twórcami jest nie tak... :roll:

Obecnym na Mirze przypominam, że im nas więcej, tym będzie ciekawiej. Przy okazji pytam czy macie pomysły jak dotrzeć do osób, które o Mirze nie wiedzą, albo wręcz nie mają dostępu do internetu.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Damian » So gru 10, 2005 12:06 am

W końcu mam chwilkę czasu. Pomalutku zaczynam rozumieć jak to jest, gdy go brakuje. Pewnie później będzie jeszcze gorzej :D
Ale nie w tym rzecz, otóż powstał prototyp mapy obserwatorów, pokazuję ją poniżej, po najechaniu myszą będą się wyświetlały imiona i nazwiska obserwatorów (oczywiście, gdy będzie już na stronie).

Obrazek

Będę wdzięczny za każdą uwagę na temat mapki. Super byłoby, gdyby wskazując co trzeba wymienić od razu był wskazywany substytut, np.:
-jeśli nie odpowiada nam czcionka- podajemy proponowany rozmiar i nazwę
-jeśli nie odpowiada nam kolor- podajemy kolor (np. w formacie: #336699 lub poprzez podanie linka do obrazka zawierającego wycinek porządanego koloru, ewentualnie również opis słowny)
-jeśli nie odpowiada nam wygląd gwiazdek oznaczających położenie obserwatorów, podajemy link do obrazka zastępczego

Oczywiście wszelkie inne uwagi są mile widziane, również te "bez substytutów". :)

Jeszcze co do słów Henryka:
Obawiam się, że jeśli w najbliższym czasie nie dokona rejestracji jakaś większa grupka obserwatorów, to możemy odczuć przestój, a to z kolei opóźni wszystkie kolejne nazwijmy to "działania".
Miejmy nadzieję, że wkrótce powyższa mapka się zapełni :wink:
Pozdrawiam,
Damian Kiełbasa
Damian
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sty 24, 2005 7:28 am
Lokalizacja: Łapiguz pod Zamościem

Postprzez Aquarius » N gru 11, 2005 1:27 pm

Henryk napisał(a): Brzydka pogoda to właśnie czas na "papierkowe" roboty.

Święte słowa. Właśnie się za nią biorę :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam. Aquarius
Aquarius
 
Posty: 74
Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:51 am
Lokalizacja: Gdynia + Brwinów + Myślin

Postprzez Henryk » Śr kwi 12, 2006 3:54 pm

Henryk napisał(a):Za niecały rok wrócę do tematu :) .


Minął niecały rok, dlatego wracam do tematu. W związku z tym, że troszkę nas przybyło, liczę na większe zainteresowanie Towarzystwem.
Otóż proponuję powtórkę próby rejestracji Towarzystwa w dniu 9 września 2006 (sobota). Spotkanie będzie w Zakopanem, prawdopodobnie u Darka Bobaka. Oczywiście w przypadku ładnej pogody spróbowalibyśmy wyskoczyć gdzieś w górki. Ja będę pod Tatrami od 4 września, więc gdyby ktoś miał ochotę spotkać się wcześniej i dołączyć do naszego grona górołazów, zapraszam serdecznie.
O szczegółach napiszę za jakiś czas.

Tymczasem prosiłbym o wstępne deklaracje. Tak gdzieś do końca czerwca najlepiej ;).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Robert_Bodzoń » Śr kwi 12, 2006 5:13 pm

U mnie podobnie jak rok wcześniej, czyli dużo czasu w lipcu i sierpniu, a potem krucho :?

Mimo to postaram się wpaść w sobotę 9 września, o ile spotkanie dojdzie do skutku :)
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez antyqjon » Śr kwi 12, 2006 5:53 pm

Moją deklarację już wyraziłem na GG, jak mi uczelnia nie zorganizuje jakiejś niespodzianki na wrzesień to nie ma siły żebym nie pojechał w Tatry ;)
Zbyszek Siciarz
AAVSO Observer code: SYF
trzy lornetki, EOS, Skylux
antyqjon
 
Posty: 180
Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 4:21 pm
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PTOGZ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron