PTOGZ

Polskie Towarzystwo Obserwatorów Gwiazd Zmiennych

Postprzez SSW » Śr kwi 12, 2006 6:09 pm

Do dziś mile wspominam ubiegłoroczne spotkanie. Także to rozwalone plastikowe krzesło :D i natychmiastową pomoc Kolegów. Jak siły wyższe pozwolą to obiecuję udział także w tym roku. :)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Henryk » So cze 10, 2006 11:41 pm

Wspomnę Darkowi, żeby przygotował mocniejsze krzesła ;).

Zbliża się termin sensownej rezerwacji miejsc. Jeszcze 3 tygodnie w ciągu których proszę o deklarację przybycia do Zakopanego. Oczywiście dołączyć będzie można w każdej chwili, ale noclegu nie będzie zarezerwowanego :).
Jak na razie przybyć mają:
SSW, Robert Bodzoń, Damian, Antyqjon i ja.

Plan wycieczki wygląda następująco:
4 września - poniedziałek wieczór - przyjeżdżamy do Zakopanego, być może po drodze zahaczając o aquapark w Krakowie, a być może wstępując do Dobczyc ;)
5 września - wtorek - jakaś wycieczka górska bez zbytniego wysiłku
6 września - środa - jw ;)
7 września - czwartek - jw :D
8 września - piątek - mój start w zawodach w kolarstwie górskim doktorków, wg programu o 14tej, reszta kolegów kibicuje :D
9 września - sobota - znowu wycieczka w górki i najprawdopodobniejszy termin spotkania w jak największym gronie obserwatorów gz
10 września - niedziela - grzecznie rozjeżdżamy się do domków...

Tyle podczas pory dziennej, zaś w nocy, jeśli pogoda dopisze, planujemy "nocleg" na Kasprowym z wyścigiem, kto więcej złapie gz ;).
Tak więc proszę o jak najszybsze deklaracje przybycia z podaniem terminów, z podaniem ile nocek planujecie spędzić. Oczywiście mogą być osoby towarzyszące, różnego rodzaju Aniołki ;). Szczegóły mogą być na priva.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Paweł Trybus » Pn cze 12, 2006 12:59 pm

Niestety będę w tym czasie w Aberdeen i nie mogę do Was dołączyć.
Życzę wszystkim uczestnikom miłego pobytu pełnego wrażeń - i owocnego obserwacyjnie. Niech niebo sprzyja !

Paweł
Paweł Trybus
 
Posty: 23
Dołączył(a): So kwi 08, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Robert_Bodzoń » Wt cze 13, 2006 6:18 am

Bardzo żałuję, że to termin powakacyjny :( . Tydzień wcześniej i mógłbym wpaść na kilka dni. A tak pozostaje mi "doskok" na sobotę.
Robert_Bodzoń
 
Posty: 260
Dołączył(a): Cz lut 03, 2005 4:00 pm
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Henryk » Śr wrz 27, 2006 6:39 pm

W końcu nic nie napisałem o spotkaniu. A było. W skromnym składzie: SSW, Antyqjon, Darek B (nasz gospodarz) i ja. Warunki nie były rewelacyjne, ale chwilkę dało się poobserwować gwiazdki przy okazji zaćmienia Księżyca. No i przede wszystkim zostaliśmy tchnięci duchem obserwacji przez naszego Guru, co jak widzicie skutkowało wysypem ocen, zwłaszcza ze strony Antyqjona ;).
Prawdopodobnie za rok także się spotkamy. Szkoda tylko, że nie ma zainteresowania założeniem PTOGZ, zwłaszcza że opłata sądowa została obniżona do 500 zł, więc nie problem się zrzucić. Trzebaby tylko spotkać się, a ja nie będę robił tego na siłę. Oczekuję od kolegów i koleżanki odrobiny inicjatywy :).

Plany na przyszły rok są bardzo ambitne, ale co wyjdzie, to się okaże. Oczywiście zależy to także od pogody.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Marian(LMT) » Śr wrz 27, 2006 9:21 pm

Cóż, termin wrześniowy jest, jak widać, nieco kłopotliwy. Ale tym razem, jeśli mogę, chciałbym Wam podsunąć... kolejny wrzesień. Wydaje mi się, że dobrą okazją konkretnych działań może być jakaś "astroimpreza". To co napiszę zabrzmi pewnie jak jakaś autoreklama, ale jest to konkretna propozycja do rozważenia.
W tym roku - w miniony weekend - odbyły się pierwsze Ogólnopolskie Spotkania Astronomiczne, w skrócie: OSA 2006. Impreza miała miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, w Zieleńcu. Imprezę współorganizowali: Tomasz Czarnecki z "teleskopy.net" i PTMA o/Gliwice, Oddział PTMA w Gliwicach oraz Instytut Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Był sprzęt (aby już nie przeginać z reklamą - odsyłam do witryny), były bardzo ciekawe wykłady prowadzone przez naukowców uniwersyteckich, była wspaniała pogoda i udane obserwacje - no i ponad 40-u uczestników. Ogólnie - wypadło wszystko bardzo miło, uczestnicy zapowiedzieli przyjazd za rok. Jeśli ktoś oglądał ostatni program "Planetarium" w TVP3, to usłyszał w nim o OSA. O wszystkim poczytajcie, proszę, tu: http://www.teleskopy.net/OSA/ Na witrynie znajdziecie także wstępną zapowiedź kolejnej imprezy: 7-9 września 2007 roku. I to jest właśnie moja propozycja. Wydaje mi się, że jest to niezła okazja do zetknięcia się zarówno z profesjonalistami (wykłady były naprawdę niezwykle ciekawe, a obejmowały spory zakres z dziedziny nauki o ciałach niebieskich :) ), jak i grupą amatorów - czyli kolejne dusze można nawrócić na zmienne :wink: . Jest to też chyba niezła okazja właśnie, żeby się zorganizować, a przy dobrej pogodzie wspólnie, w większym gronie poprowadzić obserwacje. Aha, na razie nie jest jeszcze ustalone dokładne miejsce, w którym przyszłoroczna OSA się odbędzie, ale ze względu na udział U. Wroc. będzie to ten sam rejon południowej Polski.
Pomyślcie, proszę, o tym, powiedzcie co sądzicie.
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Henryk » Cz lis 02, 2006 9:35 pm

Hmm, pomysł może i dobry, ale niekoniecznie.
Po pierwsze nie byłoby to spotkanie kameralne, a my bylibyśmy tylko częścią zlotu. Może udałoby się kogoś dokoptować do zmiennych, a może zaginęlibyśmy w tłumie ;).
Przede wszystkim jednak problem jest z ochotą i czasem kolegów. Trudno każdemu dopasować termin, albo odpowiednio się zmotywować. Jeśli ten problem rozwiążemy, to można się spotkać gdziekolwiek i będzie dobrze.
No ale Zakopane jest dobre o tyle, że zawsze jest szansa na spotkanie założycielskie na grani Tatr i nocne obserwacje z Kasprowego. Niewiele atrakcji potrafi to wg mnie przebić :).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Henryk » Wt kwi 10, 2007 11:24 am

Wiosna wybiła i zbliża się czas trzeciej próby. Jak znam życie, założenie PTOGZ pozostanie w sferze marzeń kilku osób, ale spróbujemy po raz kolejny.
Tym razem w sierpniu 15-19, albo 22-26. Pierwszy termin jest dogodniejszy ze wzgędu na to, że Łysy w pierwszej kwadrze będzie 20 sierpnia, więc wcześniej nie będzie przeszkadzał w obserwacjach.

Nocleg jak zwykle u Darka Bobaka, wypada wkrótce rezerwować.

Z atrakcji planujemy oczywiście nocleg na Kasprowym (poprzednio nie wypalił ze względu na przedwczesny remont kolejki linowej...), a może w jeszcze ciekawszym miejscu, ale na razie sza ;).

Proszę o wstępne deklaracje przyjazdu, żebym wiedział czy przejmować się PTOGZ, czy spotkamy się ponownie czysto towarzysko w kameralnym gronie :).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Henryk » Wt kwi 10, 2007 8:34 pm

Już widzę, że bardziej pasuje pierwszy termin, więc ustalamy 15-19 sierpnia.
Wartoby zebrać 10 osób i zarejestrować PTOGZ, bo tak jesteśmy cały czas nieformalni.
No i przy okazji rzucę hasło - szukamy prezesa :)
Wiele obowiązków by taki szef nie miał, nie musi to być czołowy obserwator gz, ważne tylko żeby z naszego środowiska, wiedział o co chodzi w tej części astronomii... No i przede wszystkim musi mieć chęci do kierowania Towarzystwem, do poświęcenia może kilku dni w roku na formalności.
Bez chętnego na szefa nie będzie PTOGZ...
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez SSW » Śr kwi 11, 2007 5:09 pm

Jak zdrowie mi pozwoli to z miłą chęcią zawitam pod Tatry.

Zaś co do prezesa to nie musimy go szukać gdyż jest i nazywa się Henryk Bilor. :)
SSW
 
Posty: 882
Dołączył(a): So sty 29, 2005 7:31 am

Postprzez Marian(LMT) » So maja 05, 2007 7:56 pm

15 - 19 sierpnia to termin, który i mnie bardzo odpowiada. Zjadę do Zakopanego prosto ze zlotu na Kudłaczach (od 3-ego). Oczywiście, jeśli nic nie zawali moich urlopowych planów.
Zaś co do prezesa to nie musimy go szukać gdyż jest i nazywa się Henryk Bilor.

Całkowicie się zgadzam! :)
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Henryk » So maja 05, 2007 8:01 pm

No nie panowie, bez przesady. Bardzo sie cieszę i mi miło, ale niestety nie ma szans na mnie jako na szefa. Jestem niesystematyczny, leniwy, a poza tym zaganiany strasznie robotą i innymi rzeczami, nawet nie mam czasu ostatnio gz łapać...:( ani wykończyć mojej stronki...
Jeśli nie będzie odpowiedniej osoby, to najwyżej pozostaniemy nieformalni, tak też jest bardzo miło :).

Kudłacze... hmm, może wpadłbym tam na dzień przed Zakopanem...
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Marian(LMT) » So maja 05, 2007 8:11 pm

Jestem niesystematyczny, leniwy

Przepraszam, ale te cechy już dawno zarezerwowałem dla siebie (no, może nie na wyłączność, ale jednak... :wink: )
Kudłacze... hmm, może wpadłbym tam na dzień przed Zakopanem...

Przyjedź, przyjedź! To może i Aquariusa razem wyciągniemy do Zakopanego!! :D
Marian(LMT)
 
Posty: 342
Dołączył(a): N lut 13, 2005 9:47 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Henryk » Śr cze 13, 2007 8:59 pm

Mamy już połowę czerwca, najwyższy czas zarezerwować miejsca w Zakopanem. Po koleżeńsku mamy pierwszeństwo, ale nie można nadużywać uprzejmości, dlatego proszę jak najszybciej rezerwować miejsca u kolegi Darka - http://www.tristan.spanie.pl/
Oczywiście z powołaniem na astro zlocik, spotkanie PTOGZ ;).

Ja planuję być w Zakopcu od 11-19 sierpnia. Na spotkanie proponuję święto, czyli środę 15 sierpnia. Niestety kolejka na Kasprowy w remoncie, więc noc na szczycie odpada, ale może uda się wymyślić coś ciekawego :).
Ew. dodatkowe pytania proszę na priva :).
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Henryk » So cze 23, 2007 8:29 am

Jak na razie jest nas sześcioro u Darka zapowiedzianych osób, z czego tylko trzy związane z gz, reszta to damy do towarzystwa itp ;).
Brakuje rezerwacji miejsc przez osoby, które deklarowały chęć przyjazdu - co jest grane? :roll:
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PTOGZ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron