[DOGZ] Sugestie, problemy i błędy

Dyskusje o programach komputerowych wykorzystywanych do analizy obserwacji gwiazd zmiennych (i nie tylko).

Postprzez Damian » Cz cze 16, 2005 6:44 pm

Ściągnąłeś wersję 0.7.5? Bo pamiętam, że poprawiałem dokładnie ten problem- może nie wrzuciłem poprawionej wersji...

http://dhost.info/dogz/pliki/dziennikv075.exe

Sprawdź link powyżej, a jeśli nie działa jak trzeba to poszukam dobrej wersji i podmienię :)
Pozdrawiam,
Damian Kiełbasa
Damian
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sty 24, 2005 7:28 am
Lokalizacja: Łapiguz pod Zamościem

Postprzez Emilian » Pt cze 17, 2005 11:28 am

Dzięki za wsparcie :)

Link jest dobry, stąd właśnie sobie nagrałem program.

No tak, łamaga ze mnie :oops: , przecież pisałeś Henryku na samym poczatku wątku o tym problemie; jak sobie spokojnie posiedziałem nad programem (juz po wysłaniu postu do Was) , to się kapnąłem i pozamieniałem te kropki na przecinki, no i z tej NSV650 wykres mi wyszedł taki sam jak Stanisławowi :D

Tylko mam pytanie: jak z tego wykresu zrobić obrazek, gotowy do wysłania na naszą grupę?

No to alarm odwołany ! :)

A teraz wiem, skąd te przecinki zamiast zwyczajowych kropek: otóż o wiele wygodniej jest wstukiwać JD i oceny z klawiatury numerycznej, a tutaj przecinek dziesiętny zapisuje się jako przecinek, nie jako kropka.
Sprytnie pomyślane !
Emilian

Kod obserwatora w AAVSO: SYI
Kod w EAON: ESE
Emilian
 
Posty: 150
Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 9:26 am
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Damian » Pt cze 17, 2005 1:32 pm

Emilian napisał(a):Tylko mam pytanie: jak z tego wykresu zrobić obrazek, gotowy do wysłania na naszą grupę?


Zajrzyj do folderu wykresy. Tam odnajdziesz zapisany ostatni wykres (jako bmp).

Emilian napisał(a):A teraz wiem, skąd te przecinki zamiast zwyczajowych kropek: otóż o wiele wygodniej jest wstukiwać JD i oceny z klawiatury numerycznej, a tutaj przecinek dziesiętny zapisuje się jako przecinek, nie jako kropka.
Sprytnie pomyślane !


Hehe, nie wiedziałem, że pomyślałem o tym... :D Miła niespodzianka, ale akurat nie jest to moja zasługa- po prostu tak wyszło :P

Co do komunikatów to w wolnej chwili dam wersję z poprawionymi komunikatami.
Pozdrawiam,
Damian Kiełbasa
Damian
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sty 24, 2005 7:28 am
Lokalizacja: Łapiguz pod Zamościem

Postprzez Damian » Pn sie 01, 2005 10:01 am

Witam!
Już od jakiegoś czasu funkcjonuje wersja 0.8 DOGZa, ale zapomniałem o tym wspomnieć...
Główna zmiana polega na tym, że wersja 0.8 umożliwia wczytanie ocen z pliku tekstowego z obserwacjami w formacie bazy SSW.
Plik taki należy najpierw umieścić w katalogu głównym programu.

Tutaj można pobrać wersję 0.8 DOGZa :)
Pozdrawiam,
Damian Kiełbasa
Damian
 
Posty: 134
Dołączył(a): Pn sty 24, 2005 7:28 am
Lokalizacja: Łapiguz pod Zamościem

Postprzez Henryk » Śr lut 22, 2006 5:44 am

Nowy komputer i nowa okazja do pobrania DOGZa, tym razem ściągnąłem wersję 0.8. Ależ to pięknie działa! I od razu czuję się lepiej ;).

Polecam wszystkim korzystanie z tego wymysłu Damiana umysłu.
Henryk Bilor
Henryk
 
Posty: 1031
Dołączył(a): Pt sty 28, 2005 10:42 pm
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia strona

Powrót do Oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron